Forum www.smpax.fora.pl Strona Główna www.smpax.fora.pl
Forum Spółdzielni Mieszkaniowej "PAX" Forum jest moderowane, i wymaga rejestracji
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zamieszczone na stronie SM PAX podsumowanie 4 cz. Walnego

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.smpax.fora.pl Strona Główna -> Walne Zgromadzenie 2014
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Eleanor Roosevelt
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 106
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 19:21, 19 Cze 2014    Temat postu: Zamieszczone na stronie SM PAX podsumowanie 4 cz. Walnego

UCHWAŁA I PROTOKÓŁ Z CZWARTEJ CZĘŚCI WALNEGO ZGROMADZENIA Z DNIA 12.06,2014
Protokół

Protokół z obrad Walnego Zgromadzenia (część IV) w dniu 12.06.2014 roku.

Przed rozpoczęciem obrad pani Jolanta Kuligowska odczytała listę osób, które zmarły w okresie od poprzedniego Walnego Zgromadzenia. Zebrani uczcili ich pamięć minutą ciszy.

Pani Jolanta Kuligowska - przedstawiciel Rady Nadzorczej otworzyła zebranie IV części Walnego Zgromadzenia i stwierdziła prawidłowość zwołania Walnego Zgromadzenia, w tym IV części w dniu 12.06.2014 r.

Po otworzeniu obrad pani Jolanta Kuligowska zarządziła przystąpienie do realizacji porządku obrad - dokonania wyboru przewodniczącego zgromadzenia. Do objęcia funkcji przewodniczącego zgłoszono jedną kandydaturę pani Anety Przybylskiej. Kandydatka wyraziła zgodę. Pani Jolanta Kuligowska zarządziła głosowanie. Za kandydaturą oddano głosów 11, przeciw 0, wstrzymało się od głosu 1. Przewodniczącą obrad IV części Walnego Zgromadzenia została pani Aneta Przybylska. Przewodnicząca przystąpiła do prowadzenia obrad.

Prezes Andrzej Ślązak zabrał głos w sprawie formalnej. Przedstawił niepewną sytuację istnienia lub braku Rady Nadzorczej w Spółdzielni. Poinformował zebranych o powództwie pana Antoniego Konopki w sprawie nieistnienia uchwały nr 4/2011 rok, wyroku oddalającego w pierwszej instancji i wyroku uznającego powództwo w drugiej instancji. Wskazał na możliwe negatywne skutki podejmowania uchwał przed prawomocnym postanowieniem Sądu. Zaznaczył, Ze pierwsza i druga część Walnego Zgromadzenia przerwała obrady dalej by obradować po wyjaśnieniu sprawy Rady Nadzorczej.

Zaproponował podjęcie uchwały o przerwaniu obrad i odczytał treść proponowanej uchwały. Jedna z osób z sali przeczytała uzasadnienie do uchwały.

Pan Jan Szała zadał pytanie na kiedy wyznaczyć datę kontynuowania obrad. Po dyskusji zebrani zagłosowali by kontynuować obrady dnia 8 stycznia 2015 roku. Oddano 14 głosów za, 0 przeciw i 0 wstrzymujących się.

Przewodnicząca zarządziła głosowanie jawne nad uchwałą nr 1 IV części Walnego Zgromadzenia w sprawie przerwania obrad IV części Walnego Zgromadzenia do dnia 8.01.2015 roku.

Oddano 14 głosy za, 0 głosów przeciw i 0 głosów wstrzymujących. Wydano 14 mandatów.

Po ogłoszeniu wyników głosowania zarządzono przerwę w obradach do dnia 8.01.2015 r.

Pan Prezes Andrzej Ślązak zaproponował by poza protokołem odpowiedzieć na interesujące zebranych tematy. Zebrani poruszyli sprawy związane z zadłużeniem i egzekucjami z lokali oraz sprawy funkcjonowania osiedla przy Al. Stanów Zjednoczonych. Zarząd i administrator budynku udzielali wyczerpujących odpowiedzi.

Na tym zebranie zakończono.


W załączeniu Uchwała nr 1 czwartej części Walnego Zgromadzenia

Czwartej części WALNEGO ZGROMADZENIA SM PAX Z DNIA 12.06.2014r.

w sprawie przerwania obrad Czwartej części Walnego Zgromadzenia

Uchwała nr 1

Na podstawie § 17 ust. 2 Regulaminu obrad Walnego Zgromadzenia SM PAX w zw. z § 66 Statutu SM PAX czwarta część Walnego Zgromadzenia zwołana na dzień 12.06.2014r. niniejszym przerywa obrady czwartej części Walnego Zgromadzenia bez wyczerpania porządku obrad i określa termin kontynuacji przerwanej części na dzień 08.01.2015r.


UZASADNIENIE

W dniu 07.01.2014r. Sąd Apelacyjny w Warszawie wydał wyrok w sprawie o sygn. akt. I ACA 1059/13 nieistnienia uchwały nr 4 Walnego Zgromadzenia z dnia 30.06.2011r. w sprawie wyboru Rady Nadzorczej.


Zgodnie z § 68 ust. 5 Statutu SM PAX w brzmieniu obowiązującym w 2007r. i z powyższym wyrokiem, skoro nie istnieje uchwała nr 4 Walnego Zgromadzenia, to począwszy od 29.06.2007r. w Spółdzielni funkcjonuje Rada Nadzorcza wybrana na mocy uchwały nr 9/07 Zebrania Przedstawicieli Członków SM PAX z dnia 29.06.2007r. Szeroką argumentację w powyższym zakresie przedstawiono w periodyku SM PAX „NASZE SPRAWY" z maja 2014r.

Kwestia istnienia Rady Nadzorczej w składzie wybranym uchwałą 9/07 Zebrania Przedstawicieli jest obecnie przedmiotem postępowania rejestrowego toczącego się przed Sądem Rejonowym dla m. st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS.

Z uwagi na fakt, iż obecne Walne Zgromadzenie ma dokonać wyboru członków Rady Nadzorczej, zaś kandydatury na członka Rady Nadzorczej zgłosili m. in. Wiesław Gebier oraz Elżbieta Roicka, co do których Rada Nadzorcza, wybrana uchwałą nr 9/2007, podjęła uchwałę w sprawie wykluczenia ich z rejestru członków SM PAX. Część spółdzielców wyraża wątpliwość czy w/w osoby, a także inne osoby, wykluczone przez Radę Nadzorczą, mogą uczestniczyć w obradach Walnego Zgromadzenia. Przerwanie obrad Walnego Zgromadzenia do czasu wyjaśnienia stanu prawnego Rady Nadzorczej SM PAX wybranej uchwałą 9/2007 i skuteczności podjętych przez w/w Radę Nadzorczą uchwał wpłynie pozytywnie na stabilizację sytuacji w Spółdzielni i ograniczy przekonanie, że „wszystko się da skutecznie zaskarżyć". Podjęcie uchwały o wykluczeniu członka ze Spółdzielni jest kluczowe dla oceny kandydata na członka Rady Nadzorczej. Zgodnie bowiem z § 68 ust. 2 Statutu SM PAX „członków Rady Nadzorczej wybiera Walne Zgromadzenie w głosowaniu tajnym spośród członków Spółdzielni".

Ponadto, członkowie Spółdzielni złożyli wniosek o wykreślenie z porządku obrad niniejszego Walnego Zgromadzenia pkt: 5, 7, 8, 9,10, 11, 12 i 13 z uwagi na fakt, iż według tych członków SM PAX „Rada Nadzorcza nie istniała w SM PAX".

Zarząd SM PAX, zachowując bezstronność, proponuje pozostawić powyższe do rozstrzygnięcia sądowi powszechnemu.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.smpax.fora.pl Strona Główna -> Walne Zgromadzenie 2014 Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin