Forum www.smpax.fora.pl Strona Główna www.smpax.fora.pl
Forum Spółdzielni Mieszkaniowej "PAX" Forum jest moderowane, i wymaga rejestracji
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Odnośnie 4 cześci walnego

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.smpax.fora.pl Strona Główna -> Walne zgromadzenia - Archiwum / Walne Zgromadzenie celem odwołania Rady Nadzorczej
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marek_




Dołączył: 29 Wrz 2011
Posty: 281
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Rzymowskiego 33

PostWysłany: Czw 14:22, 05 Sty 2012    Temat postu: Odnośnie 4 cześci walnego

Zbliża się kolejna 4 część zebrania walnego zgromadzenia członków naszej Spółdzielni. (5 stycznia 2012 r.)
3 poprzednie części zebrania przynoszą sukcesy, bo olbrzymią większością głosów opowiedziano się za uchyleniem uchwały nr 4 /2011 Rady Nadzorczej wprowadzającą nieuzasadnioną podwyżkę
o 1 zł za 1 m2, oraz wszystko wskazuje na to, że podobną znaczącą większością oddano głosy za odwołaniem dotychczasowych członków Rady Nadzorczej.
Teraz kolej na naszą cześć zebrania, teraz okaże się, czy jesteśmy solidarni i czy poprzemy zmiany w naszej Spółdzielni oraz czy przejmiemy kierowanie nią w nasze spółdzielcze ręce.
Od 25 listopada 2011 r. ( termin odbycia pierwszej części zebrania walnego) okazuje się, że jest to możliwe, że przestaliśmy się bać kłamstw Prezesa Ślązaka, który tylko straszy nas możliwościami wierzyciela, jeżeli pozbawimy Ślązaka władzy. To jest kłamstwo i niedopuszczalna manipulacja – nie bójmy się i nie dajmy zmanipulować, zobaczcie już prawie 500 uczestników zebrań, które obejmują od 1300 członków zdecydowało się zmieniać porządek w Spółdzielni i nic im się nie stało, teraz kolej na nas.
Straszenie wierzycielem, który zabierze mieszkania lokatorskie to bezprecedensowe kłamstwo. Spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu mieszkalnego jest niezbywalne, nie przechodzi na spadkobierców i nie podlega egzekucji – tak stanowi art. 9 ust. 3 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych – art. 9 ust. 3 – Spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu mieszkalnego jest niezbywalne, nie przechodzi na spadkobierców i nie podlega egzekucji.
Co to znaczy? – znaczy to tyle, że wierzyciel Spółdzielni może zaspokajać swoją wierzytelność z majątku spółdzielni, ale nie może tego robić wobec spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu, wasze mieszkania lokatorskie są więc bezpieczne przed wierzycielem.
Do ochrony spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego stosuje się przepisy o ochronie własności tj. prawo żądania wydania takiego lokalu, żądania zaprzestania naruszeń korzystania z niego. Jest więc konkretna i skuteczna ochrona przed nielegalnymi zakusami wierzyciela.
Zgodnie wreszcie z art. 16 ust. 1 i 2 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, w przypadku postępowania upadłościowego, albo postępowania egzekucyjnego z nieruchomości spółdzielni, gdy nabywcą budynku albo udziału w budynku nie będzie spółdzielnia mieszkaniowa, to spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu mieszkalnego przekształca się z mocy prawa w prawo najmu chronione przepisami ustawy o ochronie lokatorów, gdy budynek kupuje inna spółdzielnia wówczas dotychczasowym członkom przysługuje roszczenie wobec nabywcy o przyjęcie do tej spółdzielni. Art. 16 ust. 1 Jeżeli w toku likwidacji, postępowania upadłościowego albo postępowania egzekucyjnego z nieruchomości spółdzielni nabywcą budynku albo udziału w budynku nie będzie spółdzielnia mieszkaniowa, spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu mieszkalnego przekształca się w prawo najmu podlegającego przepisom ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego.
Art. 16 ust. 2 – W wypadku nabycia budynku lub udziału w budynku przez inną spółdzielnię mieszkaniową byłemu członkowi lub osobom, o których mowa w art. 15 ust. 1 lub 2, przysługuje roszczenie o przyjęcie do tej spółdzielni. Przepis art. 13 ust. 2 stosuje się odpowiednio.
Zatem straszenie jest nieuprawnione i nieuczciwe
Nie dajmy się oszukać, ani zastraszyć tym, że Spółdzielnia ma wierzyciela, to jest wierzyciel Spółdzielni a nie członków spółdzielni, których prawo do lokalu nie podlega egzekucji i jest prawnie chronione.
Głosujmy za odwołaniem przed terminem kadencji członków Rady Nadzorczej, oraz za uchyleniem uchwały nr 4/2011 Rady Nadzorczej w sprawie złotówki od metra2.
Zacznijmy sami rządzić naszą Spółdzielnią.
_________________
Członek zaprzysiężony Stowarzyszenia Anonimowych Mądrali


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Marek_ dnia Czw 14:28, 05 Sty 2012, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Genzyp
Administrator



Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 145
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 14:30, 05 Sty 2012    Temat postu:

Odpowiedź prezesa Ślązaka na powyższą ulotkę:

Cytat:

Ponownie wzywam niedouczonych autorów ulotki o ujawnienie się. Ich
Interpretacja art. 9 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych jest odwróceniem
stanu faktycznego. Spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu mieszkalnego jest
niezbywalne, nie przechodzi na spadkobierców i nie podlega egzekucji dlatego,
że jest własnością spółdzielni a nie członka spółdzielni.
To członek spółdzielni nie może lokalu zbyć, darować ani zastawić.
Możliwość przejęcia lokali, które stanowią własność spółdzielni przez
wierzyciela, nie jest bezprecedensowym kłamstwem, lecz realnym zagrożeniem
dla posiadaczy lokatorskich praw do lokali.
Proponuję porównanie art 9 ust 3 o lokalach lokatorskich z art 17, ustawy o
spółdzielniach mieszkaniowych. Art 17 brzmi: ,,spółdzielcze własnościowe
prawo do lokalu jest prawem zbywalnym przechodzi na spadkobierców i
podlega egzekucji. Lokal jest faktycznie własnością osoby, która tym lokalem
dysponuje i może go zbyć, przekazać w formie darowizny lub obciążyć np.
zastawem, hipoteką itp." Trzeba być wyjątkowym ignorantem w dziedzinie
prawa aby spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu stawiać na r ówni z najmem
- a co z wkładem mieszkaniowym?
Co to znaczy? - znaczy to tyle, że w wyniku upadłości faktycznie tylko
lokale o statusie lokatorskim wchodzą do masy upadłości i zostaną sprzedane po cenach rynkowych.
Dotychczasowi posiadacze lokatorskich praw do lokali z mocy prawa Staną się najemcami na zasadach rynkowych.
Wkład mieszkaniowy praktycznie przepadnie - faktycznie dotychczasowi posiadacze będą mieli roszczenie do masy upadłościowej w 4 (ostatniej) grupie wierzycieli. No i właśnie nie dajmy się oszukać!!
Jeżeli ktoś uwierzy w nie podpisany napis na płocie to co najwyżej wejdzie Mu w rękę drzazga.

Jak uwierzy w anonimowe ulotki to straci mieszkanie. I do kogo będzie
Miał roszczenie czy choćby pretensję? Do anonima?
Mrzonką jest myślenie o tym, że jakaś spółdzielnia wykupi budynek, czy
jego część po cenach rynkowych żeby następnie przekazać byłym członkom byłej Spółdzielni.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marek_




Dołączył: 29 Wrz 2011
Posty: 281
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Rzymowskiego 33

PostWysłany: Czw 14:33, 05 Sty 2012    Temat postu:

I odpowiedź twórcy ulotki na odpowiedź prezesa Ś.
Cytat:
Oj Ślązaku

Po co taki bajer, po co takie łgarstwo prezesa, czy ten stołek jest aż tyle warty?
Ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych – art. 9. ust. 3 –„Spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu mieszkalnego jest;
Niezbywalne, co oznacza ze nie można nim rozporządzać,
Nie przechodzi na spadkobierców co znaczy że nie może być dziedziczone,
Nie podlega egzekucji”, tj. nie można wobec tego prawa osobistego prowadzić procedury zmierzającej do odzyskania długu nie tylko samego posiadacza takiego prawa, ale też Spółdzielni a więc nie może takie prawo wchodzić do jej masy upadłości, do tej masy wchodzi tylko to co należy do Spółdzielni i nad czym Spółdzielnia nie utraciła władztwa np. to co wynajmuje, ale nie przedmiot spółdzielczego prawa do lokalu, bo tym Spółdzielnia rozporządzać nie może.

Ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych – art. 16 ust. 1 – „ Jeżeli ....w toku postępowania upadłościowego albo postępowania egzekucyjnego z nieruchomości Spółdzielni (a nie poszczególnych jej członków) nabywcą budynku albo udziału w budynku nie będzie spółdzielnia mieszkaniowa, spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu przekształca się w prawo najmu podlegające przepisom ustawy „o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie kodeksu cywilnego” Ta ochrona ograniczona możliwości podnoszenia czynszu, które są poddane kontroli sądów i podnoszenie czynszu nie może być dowolne, to ograniczone możliwości właściciela do rozwiązania umowy najmu, w praktyce ograniczające się do przypadków, gdy lokator nienależycie używa lokalu, np. go podnajmuje, nie płaci czynszu, jeżeli najemca nie mieszka przez okres dłuższy niż 12 miesięcy w lokalu, lub ma tytuł prawny do innego lokalu, to wszystko też kontroluje sąd.

Takie jest brzmienie przepisów i po co oszukiwać i straszyć ludzi, a ponadto idąc tropem myślenia Prezesa można zapytać, jakie są szanse, że ktoś za ciężkie miliony kupi budynek, tak jak inna spółdzielnia, zdaniem P. Ślązaka nie będzie chciała o uczynić, to nie zdecyduje się na to i inny inwestor, skoro będzie musiał przestrzegać ustawowej ochrony lokatorów i nie będzie mógł usunąć ich z mieszkań, ani dowolnie podnosić czynsze. Paradoksalnie najem da większą ochronę nam mieszkańcom, jak obecnie bo Prezes stale podnosi czynsze pod różnymi pozorami w sposób nie limitowany a wobec lokatora chronionego ustawą wyżej zacytowaną nie można tego robić.

No i jeszcze jedno zasadnicze pytanie – dlaczego to Ślązak ma nam gwarantować, że upadłości nie będzie a Spółdzielnia tylko pod jego kierownictwem spłaci długi, przecież jego działalność dobitnie świadczy, że tak nie będzie. On nie jest żadnym gwarantem i najwyższa pora podziękować temu Panu, chociażby za to, że oszukuje, straszy i obraża.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pchelek




Dołączył: 01 Lis 2011
Posty: 76
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 15:17, 06 Sty 2012    Temat postu:

Rumcajs liczy na to ze spoldzielcy PAX to ciemna bezrozumna masa.
Rumcajs liczy w swoim rozumku ze ludzie sie przestrasza jego pogrozek.
Rumcajs zapomina ze spoldzielnia to my, ze spoldzielcze lokatorskie mieszkania naleza do spoldzielcow a nie do spoldzielni.
Rumcajs interpretuje przepisy tak by nie wyschla mu rzeka dochodow i kasy.
"nie podlega egzekucji" to jest jasne jak slonce - czy jest to lokatorski najemca czy [jak woli rumcajs - spoldzielnia] to nie podlega egzekucji i pan Wojcicki moze nam tylko nadmuchac, nakukac, laskawie poprosic. Ani Slazak ani Wojcicki nie stanowia dla nas zagrozenia.
Jak spoldzielnia padnie to lokale lokatorskie dalej beda "wlasnoscia" najmujaych je lokatorow. Ani Spoldzielnia ani tym bardziej Wojcicki nie moga tych lokali przejac. Moze podniesc tylko czynsz - ale tu dziala ochrona lokatora. Wojcicki - powtarzam - moze nam nakukac


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marek_




Dołączył: 29 Wrz 2011
Posty: 281
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Rzymowskiego 33

PostWysłany: Nie 21:39, 08 Sty 2012    Temat postu:

05 stycznia o godz. 18.00 u Dedka przy Zielenieckiej 6/8 odbyło się kolejne zebranie cząstkowe Walnego Zgromadzenia.

Wydano 35 mandatów. Było również sporo obserwatorów.

W głosowaniu nad nieważnością uchwały w sprawie 1 zł/ m2 było 28 głosów za, 1 przeciw, 6 osób się wstrzymało.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Genzyp
Administrator



Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 145
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 21:43, 08 Sty 2012    Temat postu:

Poniżej sprawozdanie osoby która uczestniczyła w zebraniu jako „obserwator” (bez prawa głosu).


Właśnie wróciłam z zebrania grupy członkowskiej nr IV. Trwało godzinę. Przed rozpoczęciem prezes wygłosił słowo wstępne na temat anonimowych ulotek grupy dążącej do upadłości spółdzielni i jakie to niekorzystne dla wszystkich, a zwłaszcza członków spółdzielni zamieszkujących w lokalach lokatorskich. Do prezydium zebrania i komisji wybrani zostali własciwi kandydaci. W czasie tych wyborów była próba podważenia praw pełnomocników (że mają tylko prawo głosowania, a nie mogą być wybierani do komisji), na szczęście był pan mecenas. Głosowanie w sprawie odwołania rady nadzorczej odbyło sie na kartach do głosowania, jak w czasie zebrań poprzednich grup członkowskich. Wydano 35 mandatów. Było również sporo obserwatorów. W głosowaniu nad nieważnością uchwały w sprawie 1 zł (od m2 mieszkania oczywiście) było 28 głosów za, 1 przeciw, 6 osób się wstrzymało. Komisja skrutacyjna po zakończeniu zebrania jeszcze liczyła (bo zebranie skończyło się piorunem), a spora grupa ludzi rozmawiała z prezesem. Rozmawiali bardzo głośno, ktoś skomentował, że zaraz się pobiją.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
haleem




Dołączył: 11 Sty 2012
Posty: 3
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 15:22, 11 Sty 2012    Temat postu:

PROTOKÓŁ Z WALNEGO ZGROMADZENIA (części IV) SM PAX
5.01.2012

Walne Zgromadzenie otworzył P. J. Weroński, członek Rady Nadzorczej.
Zgodnie z porządkiem obrad wybrano prezydium w składzie: Urszula Stanowska – przewodnicząca, Wiesław Gebler – z-ca przewodniczącej, Artur Król – sekretarz.

Przewodnicząca Walnego Zgromadzenia zarządziła głosowanie za przyjęciem porządku obrad Walnego Zgromadzenia. W wyniku głosowania przyjęto porządek obrad Walnego Zgromadzenia. Wyniki: Za - 27 głosów; Przeciw - 0 głosów; Wstrzymujących się - 0 głosów.
Następnie Przewodnicząca Walnego Zgromadzenia zaproponowała kandydatów do Komisji mandatowo-skrutacyjnej. W wyniku głosowania wybrano członków Komisji mandatowo-skrutacyjnej Krzysztofa Kochanowskiego, Ewę Szlubowską, Rafałą Górę, Filipa Brzezińskiego. Wynik głosowania: Za - 23 głosy; Przeciw - 3 głosy; Wstrzymujących się - 3 głosy.
Następnie odbył się wybór Komisji Wyborczej. W wyniku głosowania została powołana Komisja wyborcza w składzie Jerzy Kozieł i Jan Szała. Wyniki głosowania: Za - 28 głosów; Przeciw - 1 głos; Wstrzymujących się - 0 głosów.
Następnie Prezes Ślązak zaproponował, iż zadania Komisji wnioskowej może przejąć prezydium zebrania. W wyniku głosowania zebrani wyrazili na to zgodę, Wyniki głosowania: Za - 29 głosów; Przeciw - 1 głos; Wstrzymujących się - 1 głos.
W czasie trwania Walnego Zgromadzenia dołączyła jedna osoba uprawniona do głosowania. Prezes Ślązak poinformował, że może brać udział w kolejnym głosowaniu. Przewodnicząca Walnego Zgromadzenia również nie zgłosiła sprzeciwu.
Prezes Ślązak poinformował, w jaki sposób należy głosować za odwołaniem Rady Nadzorczej, tzn. należy skreślić poziomą linią imię i nazwisko Członka Rady Nadzorczej, którego zamierza głosujący odwołać. Pozostawienie nieskreślonego nazwiska i imienia Członka Rady Nadzorczej na karcie będzie oznaczało, iż głosujący jest przeciwny jego odwołaniu. Prezes Ślązak zaproponował również, aby głosować nad kolejnym punktem obrad, podczas gdy Komisja mandatowo-skrutacyjna będzie liczyła głosy.
W czasie gdy rozdawano karty wyborcze Przewodnicząca Walnego Zgromadzenia poinformowała uczestników, że Walne Zgromadzenie zostało zebrane na wniosek członków spółdzielni i że celem jest uratowanie spółdzielni i niedopuszczenie do upadłości spółdzielni.
Przewodnicząca poinformowała, że głosowanie nad punktem o odwołanie Członków Rady Nadzorczej jest tajne i jak należy głosować, aby głos był ważny. Następnie zostały odczytane uchwały (Nr 1 – 12) o odwołaniu Członków Rady Nadzorczej:
Uchwła nr 1 w sprawie odwołania Ryszarda Jednorowskiego z funkcji członka RN SM PAX
Uchwła nr 2 w sprawie odwołania Jarosława Werońskiego z funkcji członka RN SM PAX
Uchwła nr 3 w sprawie odwołania Krzysztofa Sikory z funkcji członka RN SM PAX
Uchwła nr 4 w sprawie odwołania Czesława Potery z funkcji członka RN SM PAX
Uchwła nr 5 w sprawie odwołania Jolanty Kuligowskiej z funkcji członka RN SM PAX
Uchwła nr 6 w sprawie odwołania Piotra Żylonisa z funkcji członka RN SM PAX
Uchwła nr 7 w sprawie odwołania Jerzego Zaleskiego z funkcji członka RN SM PAX
Uchwła nr 8 w sprawie odwołania Mariana Rosika z funkcji członka RN SM PAX
Uchwła nr 9 w sprawie odwołania Jana Labuta z funkcji członka RN SM PAX
Uchwła nr 10 w sprawie odwołania Olgi Rassimof z funkcji członka RN SM PAX
Uchwła nr 11 w sprawie odwołania Artura Zielińskiego z funkcji członka RN SM PAX
Uchwła nr 12 w sprawie odwołania Juliusza Baranowskiego z funkcji członka RN SM PAX
Członek Komisji mandatowo-skrutacyjnej zebrał od uczestników WZ karty wyborcze do koperty. Przewodnicząca Walnego Zgromadzenia poinformowała, że wyniki głosowania zostaną podane 19 stycznia 2012 r. na ostatniej części Walnego Zgromadzenia, po zsumowaniu wyników wszystkich części WZ.
W kolejnym punkcie - rozpatrzenie odwołania od Uchwały 4/2011 nikt nie zabrał głosu w dyskusji.
Przewodnicząca Walnego Zgromadzenia przeczytała dwie wersje uchwały nr 13 dotyczącej uchwały RN nr 4/2011 , na wniosek członka spółdzielni wyjaśniła różnice w treści uchwał i zaproponowała głosowanie jawne. Następnie zarządziła głosowanie nad pierwszą wersją uchwały Nr 13 (uznającej uchwałę RN 4/2011 za niewłaściwie podjętą). Członek Komisji mandatowo-skrutacyjnej podał wyniki głosowania. Wyniki głosowania: Za przyjęciem uchwały - 28 głosów; Przeciw - 1 głos; Wstrzymujących się - 6 głosów.
Przewodnicząca przeczytała treść drugiej wersji Uchwały nr 13 (za uznaniem uchwały RN 4/2011za podjętą prawidłowo) i zarządziła głosowanie. Członek Komisji mandatowo-skrutacyjnej podał wyniki głosowania. Wyniki głosowania: Za przyjęciem uchwały - 1 głos; Przeciw - 23 głosy; Wstrzymujących się - 5 głosów.
Przewodnicząca poinformowała, która uchwała została przyjęta. Poinformowała również powtórnie, kiedy będzie znany wynik głosowania nad odwołaniem Członków Rady Nadzorczej. Przewodnicząca zamknęła obrady Walnego Zgromadzenia.
Komisja mandatowo-skrutacyjna przekazała swój protokół z wynikami głosowań oraz kartami wyborczymi w zapieczętowanej kopercie przedstawicielowi Rady Nadzorczej.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.smpax.fora.pl Strona Główna -> Walne zgromadzenia - Archiwum / Walne Zgromadzenie celem odwołania Rady Nadzorczej Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin